No description available for this product.
| Product Model | CK-IP65-HBL61636-W |
| Illuminated Area Size | 600*20mm |
| Input Voltage | DC24V±10% |
| Light Color | White |
| Wavelength / Color Temperature | 5000-7000K |
| Illuminance | ≥100K |
| Peak Power | 16W |
| Operating Mode | Constant / Strobe |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| Cable Length | 5M(Customizable) |
| Interface;;;;; | SMR-03V-B |
| Interface Definition | 1:(+) 2:NC 3:(-) |
| Dimensions | 616*36*25mm(Length × Width × Height) |
| Weight | Approx. 1100g |
| Fixing Screws | M3*4,5mm(Thread Depth) |
| Control Unit | CK Series Light Controller |
| Operating Environment | Temperature: 0~40°C, Humidity: 20~85%RH (Non-condensing) |
| Storage Environment | Temperature: -20~60°C, Humidity: 20~85%RH (Non-condensing) |
| Cooling Method | Natural Cooling |

The CK-IP65-HBL61636 is a waterproof linear light source with an IP65 rating for dust and water resistance. Its housing features an integrated sealed structure, and the waterproof gaskets are made of aging-resistant silicone rubber, making it suitable for applications involving humidity, dust, and spray washing. Customization is available upon request.